Jak pielęgnować skórę w domu


Każdy z nas używa jakiegoś kosmetyku z dużej gamy dostępnych produktów na rynku. Jednakże bardzo często wybieramy nieodpowiednie kosmetyki do rodzaju cery. Najczęściej stosowane kosmetyki są zbyt wysuszające lub zbyt zatykające pory skórne i przyczyniają się do problemów ze skórą: nadmiernego przesuszenia, rozszerzenia naczynek, wzmożenia wrażliwości, zaburzenia pracy gruczołów łojowych, powstaniu zaskórników i przebarwień.
Najlepiej używać preparatów myjących, które zawierają mniej drażniących detergentow. Toniki zawierające alkohol nie powinny być długotrwale stosowane. Kremy zaś powinny zawierać jak najmniej substancji zapachowych, barwnikowych, silnych konserwantów.
Bardzo często kiedy na skórze pojawiają się zmiany trądzikowe, sięgamy po peparaty opisywane “do cery tłustej” lub “dla cery trądzikowej”. Niestety działają one najczęściej bardzo wysuszająco. Zbytnie wysuszenie powoduje odwrotną od porządanej reakcję skóry. Mianowicie jeszcze większe zaburzenie pracy gruczołów i zwiększenie wydzielania sebum, a także miejscowe łuszczenie skóry w miejscach o mniejszym rozmieszczeniu gruczołów.
Coraz bardziej dostępne są substancje, które do niedawna były używane tylko w gabinetach kosmetycznych, bądź mieszankach od dermatologów, min. kwasy owocowe. Stosowanie ich bez wiedzy może doprowadzić do powstania nadżerek skórnych i przebarwień.
W pracy kosmetologa spotykam się z wieloma rodzajami cer, które stały się nadwrażliwe po stosowaniu zbyt agresywnych kosmetyków.
Jeśli zauważasz problem ze skórą i nie wiesz jak go rozwiązać, najlepiej skonsultuj jej stan ze specjalistą. W naszym salonie udzielamy bezpłatnych konsultacji i porad dotyczących zaleceń pielegnacyjnych w gabinecie jak i w domu.

pozdrawiam

Bożena Rejner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*