Zabiegi złuszczające latem? TAK! Odkryj moc kwasu fitynowego!


fityna, kwas fitynowy

Kwas fitynowy występuje w roślinach strączkowych, ziarnach i nasionach zbóż oraz orzechach. Posiada delikatne właściwości złuszczające, rozjaśniające, antyoksydacyjne, obkurcza naczynia krwionośne, poprawia wnikanie w głąb skóry substancji aktywnych. Ma liczne zastosowania dla cery wrażliwej, suchej, naczyniowej, z trądzikiem różowatym, z przebarwieniami, a także dla skór z trądzikiem pospolitym i starzejących się. Nie uczula na promienie słoneczne, dzięki czemu można stosować go latem do zabiegów kosmetycznych.
Kwas fitynowy można łączyć z innymi substancjami aktywnymi takimi jak: witamina C, retinol, kwas glikolowy, kwas mlekowy, kwas salicylowy, w zależności od pożądanych efektów zabiegów, jak i rodzaju skóry czy problemów z nią.
W salonie spotykamy się ze złożonymi problemami skórnymi. Często pojawia się trądzik u dorosłych osób, które całkowicie nie potrafią sobie z nim radzić i czują się źle. Zazwyczaj jest to problem, który ciężko wyleczyć w domowy sposób. Potrzeba złożonych działań by przebudować strukturę skóry i wyregulować procesy w niej zachodzące. Ja sama mam także ten problem. Jako nastolatka nie miałam tak nasilonych zmian skórnych, jak w tej chwili. Za obecny stan odpowiadają zaburzenia hormonalne. U moich klientek często występuje ten problem.
Każdy przypadek należy traktować indywidualnie i tak też podchodzę do każdej z nas. Opracowuję indywidualne plany zabiegowe, ze szczególną uwagą na reakcje skóry i odczucia klienta. Ogromną satysfakcję daje mi widok polepszającej się skóry z zabiegu na zabieg, zarówno mojej, jak i moich klientek.
Polecam zabiegi na bazie kwasu fitynowego każdemu, kto ma problemy skórne bądź chce pojędrnić cerę. Kwas fitynowy bardzo mnie zaskoczył  swoimi właściwościami. Niesamowite jest jego wielokierunkowe działanie na różne rodzaje skóry. Skóry delikatne, wrażliwe, z problemem naczyniowym uspokaja, wycisza. Skóry ze zmianami tradzikowymi przysusza i reguluje pracę gruczołów łojowych. Natomiast skóry starzejące się liftinguje. Pomocny jest też przy problemie przebarwień. Rewelacyjnie rozjaśnia i reguluje procesy barwnikowe skóry.
Pozdrawiam, Bożena

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*