Recepta na właściwy zabieg kosmetyczny w gabinecie


zabieg kosmetyczny,mikrodermabrazja,kawitacja,kwasy,eksfoliacja,mezoterapia mikriogłowa,oczyszczanie twarzy,peeling

Pogoda jesienna skłania nas do rozmyślań: co mogę zrobić dla mojej skóry? Nie ma słońca, to nadszedł czas na intensywniejsze przemiany.

Na rynku kosmetycznym jest wiele zabiegów i możliwości.

Który zabieg wybrać?

Kawitacja, mikrodermabrazja, mikronakłucia, kwasy AHA, kwasy PHA, kwasy BHA?

Nie musicie decydować same/sami. Wręcz wskazane jest przyjść na darmową konsultację i dobrać idealny zabieg u profesjonalisty.

Indywidualne i całościowe podejście do problemu zapewnia najkorzystniejsze i długofalowe efekty.

Często dobranie zbyt agresywnych zabiegów, bez przygotowania skóry do nich, przynosi odwrotny skutek od zamierzonego – wydłuża proces osiągnięcia idealnej cery, a nawet stwarza nowe problemy.

Dlatego wskazane jest zaopatrzyć się w kremy, lotiony, żele przygotowujące do bardziej inwazyjnych zabiegów.

Ważne jest także to, jak pielęgnuje się skórę po zabiegu. W zależności od intensywności działań dobiera się odpowiednie preparaty do kuracji domowych. Często stosowanie nieodpowiednich kosmetyków w kuracjach skórnych, doprowadza do osłabienia lub wzmocnienia efektów zabiegu.

W ofercie salonów znajduje się wiele zabiegów. Zapewne kiedy trafiasz na strony salonów kosmetycznych, niewiele rozumiesz z nazw i medyczno-technicznych opisów zabiegów.

Postaram się określić, jakie zabiegi dla kogo są wskazane.

Jeśli Twoja skóra jest sucha to potrzebujesz zabiegu nawilżającego i lekkiego oczyszczenia/odświeżenia. Możesz wykonać: peeling kawitacyjny, masaż twarzy, sonoforezę, maskę algową lub kremową, kuracje z kwasem migdałowym, mlekowym, pirogronowym lub fitynowym, mikrodermabrazję diamentową, mezoterapię mikroigłową.

Jeśli Twoja skóra jest sucha i masz problem z rozszerzonymi naczynkami (głownie okolice nosa i policzki) to potrzebujesz zabiegu nawilżającego i uszczelniającego naczynia oraz wyciszającego je, lekkiego oczyszczenia/odświeżenia. Możesz wykonać: peeling kawitacyjny z witaminą C, masaż twarzy, zabieg galwanizacji/jontoforeza, maskę algową lub kremową, kuracje z kwasem fitynowym, retinolem w formie regenerującej, kwasem azelainowym, laktobionowym

Jeśli Twoja skóra jest tłusta lub mieszana (tłusta strefa T – czoło, nos, broda; a policzki suche), to potrzebujesz zabiegu, który oczyści zanieczyszczoną, tłustą skórę oraz nawilży i zregeneruje. Wskazane jest wykonać oczyszczanie manualne, kawitacyjne. Można użyć mieszanek kwasowych (kwas salicylowy, glikolowy, migdałowy, pirogronowy, azelainowy, kojowy, mlekowy, płyn Jessnera). 

http://przystanpiekna.eu/oferta/

Jeśli szukasz zabiegu do walki z bliznami, przebarwieniami, zmarszczkami, rozstępami, brakiem jędrności skóry to najlepsze są kuracje mieszane, indywidualnie skomponowane do potrzeb skóry.

Dobranie właściwego zabiegu możliwe jest po przeprowadzeniu wywiadu (jak pielęgnuje się skórę, czy jej stan nie jest wynikiem jakiegoś leczenia itp.) oraz badania poprzez dotyk i obserwację.

pozdrawiam

Bożena Rejner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*