Czy skórze potrzebny jest wiosenny detox?


Wiosna to czas na nowe wyzwania, nowe początki, nowe fryzury, metamorfozy, oczyszczanie organizmu, diety, aktywności fizyczne, a czy o wiosennym detoxie skóry też warto pomyśleć?

Po zimie nasza skóra często jest wysuszona od ogrzewania pomieszczeń, podrażniona po warunkach atmosferycznych oraz potrzebująca regeneracji po kuracjach przeciwzmarszczkowych, przeciw przebarwieniom, bliznom. Jak najbardziej potrzeba jej zastrzyku blasku, nawilżenia, odbudowy i regeneracji.

Wiosna jest czasem zakończenia światłouczulających terapii i zaczęcia stosowania kremów z filtrem. Salony kosmetyczne oferują wiele zabiegów, które chronią przed przebarwieniami i przygotowują skórę do kolejnych, tym razem letnich warunków pogodowych i nowych wyzwań.

Pomocne w regeneracji są zabiegi dotleniające, lekko usuwające martwą warstwę rogową naskórka, głęboko nawilżające, stymulujące syntezę kolagenu i elastyny, wzmacniające ścianki naczyń włosowatych skóry, odbudowujące warstwę lipidowa, chroniące przed utratą wody. Do zabiegów tych możemy zaliczyć: peeling kawitacyjny (wsparty produktami z witaminą C, B, A, E), płytką mezoterapię mikroigłową (stymulacja igłami o długości 0,25 mm i mezokoktajlem z : peptydami, kwasem hialuronowym, komórkami macierzystymi, aminokwasami i wieloma innymi drogocennymi substancjami), jontoforezę, sonoforezę, kuracje z kwasami (laktobionowym, fitynowym, azelainowym, migdałowym), masaż twarzy, wszelkiego rodzaju maski (algowe, kremowe, glinkowe, w płachtach).

Warto zbadać skórę mikrokamerą, przeanalzować za pomocą komputera strukturę skóry i zapotrzebowanie na odpowiedni kierunek jej pielęgnacji. Właściwa opieka codzienna jest kluczem do długiego utrzymania jej w świetnej kondycji, jędrności i blasku. Pielęgnacja domowa nie może być przypadkowa. Bardzo łatwo nieumyślnie wysuszyć zbytnio lub pozatykać pory skóryi spowodować przetłuszczenie. W efekcie zabużona zostaje całościowa równowaga skóry i może wymagać długiej kuracji przywracającej harmonie gruczołów wydzielniczych.

Bądźcie piękne na wiosnę!

Pozdrawiam

Bożena Rejner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*